نمایش 1–12 از 21 نتیجه

نمایش 9 24 36

اتاق فرار ترسناک

تمامی‌ اتاق‌های فرار موجود در جهان یک طرف، بازی اتاق فرار ترسناک در یک طرف دیگر! یکی از هیجان انگیز ترین و چالشی ترین نوع اتاق‌های فرار موجود در ایران و جهان، اتاق فرار‌های ترسناک هستند. اسکیپ روم ترسناک، با افزایش میزان آدرنالین خون، هیجان و زیبایی این بازی مهیج را به بیشترین حد خود می‌رساند و تجربه ای غیر قابل مقایسه را برای شرکت کنندگان به ارمغان می‌آورد.

اگر شما نیز قصد رزرو و یا خرید بلیط اتاق فرار ترسناک در تهران  و یا کرج را دارید ولی نمی‌دانید که از میان این همه اتاق فرار ترسناک، کدام مورد را باید انتخاب کنید، در این بخش از گیم فورفان، قصد بررسی کامل همین مورد را داریم.

ویژگی‌های یک اتاق فرار ترسناک

یک اتاق فرار ترسناک که بتواند هم باعث ایجاد ترس و هیجان در شما شود و هم هوش و ذکاوت شما را به چالش بکشد، باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • طراحی فضا: طراحی فضای بازی اتاق فرار باید به گونه ای باشد که وقتی افراد شرکت کننده وارد اتاق شدند، به طور کلی تمامی ‌مشکلات و دغدغه‌های خود را کنار گذاشته و در دنیای بازی انتخاب شده خود محو شوند.
  • گیم مستر: اصلی ترین و تاثیر گذار ترین فرد در ایجاد فضایی ترسناک و مهیج برای شرکت کنندگان بازی، گیم مستر است. بدون گیم مستر کاربلد و حرفه ای، هیچ کاری درست پیش نمی‌رود و حتی ممکن است فرد از ادامه بازی منصرف شود!
  • سناریوی بازی: علاوه بر نحوه طراحی اتاق‌ها، داستان و یا همان سناریوی بازی ترسناک نیز دارای اهمیت بسیاری است چرا که بدون یک سناریوی ترسناک و منطقی، بازی کنندگان احساس نمی‌کنند که در بازی قرار دارند و هر از چندگاهی به فکر و خیال و مشکلات خود فکر می‌کنند.
  • پازل‌ها: و اما درگیر کننده ترین بخش بازی! در اتاق فرارهای ترسناک، به دلیل بالاتر بودن سطح آدنالین بدن، حتی پازل‌های ساده نیز در حد پازل‌های بسیار سخت زمان خواهد برد! کسی که بتواند پازل‌های بسیار سخت را در اتاق فرارهای واقعا ترسناک حل کند، واقعا انسان باهوشی است!
  • درجه ترس: میزان دلهره و ترسی که هر اتاق فرار ترسناک به شما می دهد با یکدیگر برابر نبوده و متغیر است. هرچه درجه ترس یک اتاق بیشتر باشد، شما نیازمند خودکنترلی و تمرکز بیشتری برای حل پازل ها هستید. اگر مشکل قلبی دارید و یا اینکه احساس می کنید ممکن است دچار دلهره بیش از حد شوید، پیشنهاد ما انتخاب بازی هایی است که درجه ترس کمتری نسبت به دیگر اسکیپ روم های ترسناک دارند.
  • فشار زمان : وجود فشار زمانی و ایجاد حس فوریت در اتاق فرار، میزان وجشت و ترس آن را چندین برابر می کند. در این حالت، شرکت کنندگان برای فرار و حل پازل ها زمان محدودی داشته و در صورت عدم حل آن پازل در زمان مشخص، مجازات خواهند شد. حال، این مجازات می تواند شامل ترس بیشتر و یا شسکت خوردن در اتاق فرار باشد.
  • اتفاقات غیر منتظره : علاوه بر خود بازی و محیط آن، وجود اتفاقات غیرمنتظره در سناریوی بازی نیز تاثیر بسیار زیادی بر افزایش میزان وحشت بازی خواهد داشت. به طور مثال، افزوده شدن عناصر جدیدی از اطلاعات که مفروضات پیشین شرکت کنندگان را به چالش بکشد، یکی از این راه ها است.
  • اقدامات ایمنی : در حالی که ارائه یک تجربه ترسناک هدف یک اتاق فرار ترسناک است، ایمنی باید همیشه در اولویت باشد. طراحان اتاق باید اطمینان حاصل کنند که همه شرکت کنندگان در طول بازی احساس امنیت می کنند و به طور واثعی دچار آسیب های جسمی و یا روانی نمی شوند. وجود دستورالعمل های واضح و کارکنان آموزش دیده از واجبات اسکیپ روم های ترسناک است.

بنابراین، پیشنهاد می کنیم قبل از رزرو اتاق فرار ترسناک مورد نظر خود، به موارد اشاره شده در بالا توجه داشته باشید.

تعداد افراد لازم برای شرکت در اتاق فرار

حداقل تعداد افراد لازم برای شرکت در بازی‌های اتاق فرار ترسناک متغیر بوده و بسته به اندازه اتاق و سناریوی بازی دارد. به طور کلی، هرچه سناریوی بازی غنی تر و پازل‌ها سخت تر باشد، تعداد افراد لازم برای بردن بیشرین استفاده از آن بازی نیز بیشتر است.

همچنین از آن سو نیز، برخی از بازی هایی که سناریو و زمان طولانی تری دارند، معمولا به افراد بیشتری برای شرکت نیاز دارند.

در حالت عادی، یک اسکیپ روم استاندارد بین 4 الی 10 نفر نیاز دارد ولی برای بردن بیشترین لذت از بازی، پیشنهاد میکنیم تعداد افرادی که با خود به عنوان همراه می‌برید، بیشتر از نصف حداکثر تعداد مورد نیاز باشد.

اما اگر قصد دارید تا خود و دوستان خود را به چالش بکشید، آنگاه کمک گرفتن از تعداد بازی کنان کمتر باعث افزایش سطح دشواری بازی می‌شود. همچنین، هنگامی که تعداد شرکت کنندگان اتاق فرار کمتر باشد، اکتورهای بازی زمان و تمرکز بیشتری برای ترساندن تک تک شرکت کنندگان دارند.

رزرو بازی اتاق فرار ترسناک

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم، انواع اتاق فرار ترسناک تهران دارای ویژگی‌های متنوع و متفاوتی بوده و همین امر باعث می‌شود تا انتخاب و خرید بهترین بلیط اتاق فرار ترسناک برای افراد عادی کاری دشوار باشد.

اما نگران نباشید؛ در مجموعه گیم فور فان سعی شده است تا با ارائه قابلیت رزرو آنلاین انواع اسکیپ روم ترسناک، کار شما را تا جای ممکن راحت تر کنیم. در بخش لیست اتاق فرارها می‌توانید با رزرو اتاق هماهنگ با سلیقه و علایق خود، تجربه ای بی نظیر را برای خود و همراهیان خود رقم بزنید. مجموعه ما آمادگی ارائه و فروش انواع اسکیپ روم ترسناک تهران و کرج را داشته تا بتوانید سطح آدرنالین خود را به حداکثر برسانید.