در حال نمایش 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

اتاق فرار هیجانی

در دنیای مدرن امروزی و با ماشینی شدن بسیاری از فعالیت های انسان، بسیاری از این فعالیت ها کاملا روزمره بوده و بعد از مدتی خسته کننده می شوند. این نوع سبک زندگی باعث شده تا هیجان و به خصوص شادی بسیاری از انسان ها رفته رفته کمتر شود.
یکی از بهترین بازی هایی که می تواند این هیجان را به شما و همراهان شما بازگرداند، بازی اتاق فرار هیجانی است. در اسکیپ روم هیجانی، استرس و تحرک شرکت کنندگان به طرز عجیبی بالا رفته و همین امر باعث افزایش میزان هورمون های شادی آور موجود در خون انسان می شود.
در این بخش از گیم فور فان، آماده بالا رفتن آدرنالین خود باشید چرا که در این قسمت به بررسی مفصل و کاملی از اتاق های فرار، به خصوص اتاق فرار هیجانی تهران و کرج خواهیم پرداخت.

وجه تمایز اتاق فرارهای هیجانی

همه اتاق فراها مانند یکدیگر نیستند. یک اتاق فرار هیجانی با داشتن ویژگی های زیر، خود را از دیگر اتاق های فرار متمایز می کند:

  1. سناریو هیجان انگیز: در اسکیپ روم های هیجانی، هدف ترساندن شما نیست. سناریوی این بازی ها معمولا حالتی شبیه سازی شده از یک اتفاق واقعی و دلهره آور در دنیای واقعی است که تجربه کردن آن ها در واقعیت امکان پذیر نیست. به طور مثال، سناریوی اکثر اسکیپ روم های هیجانی در مورد سرقت، نفوذ به مکان خاص، خنثی کردن بمب یا عملیات تروریستی است. بنابراین، با توجه به اینکه میزان دلهره و ترس اتاق فرار هیجان انگیز کمتر از اتاق فرارهای ترسناک است، افراد با سن های پائین تر نیز به این ژانر بیشتر جلب شده و تمایل بالایی به امتحان کردن آن دارند.
  2. درجه سختی: به طور کلی، درجه سختی پازل های اسکیپ روم های هیجانی بسیار بیشتر از دیگر حالت های اتاق فرار می شود. بنابراین، در صورتی که قصد پیروزی در این سبک از اسکیپ روم ها را دارید، پیشنهاد ما این است که از حداکثر افراد مجاز برای شرکت در مسابقه استفاده کنید. تعداد افراد مورد نیاز برای اتاق های فرار هیجانی معمولا بین 4 الی 8 نفر است که البته در میان آن ها استثناهایی نیز وجود دارد.
  3. بهبود مهارت های مدیریت گروه: همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم، اتاق فرارهای هیجانی معمولا دارای سناریوهایی جذاب و نزدیک به واقعیت دارند که برای حل آن باید از همراهان زیادی کمک بگیرید. بنابراین، برای موفق شدن در این بازی ها، نیاز ما به داشتن یک مدیر که بتواند کنترل همه چیز را به دست بگیرد، دارای اهمیت بسیار بالایی است.

مدت زمان بازی اتاق فرار هیجانی

به طور کلی، هرچه پازل ها و اتفاقات درون بازی پیچیده تر باشد، گیم مستر بازی زمان بیشتری را برای تمام کردن بازی به شما می دهد. در یک بازی اسکیپ روم بازی هیجانی اتاق فرار استاندارد با تعداد افراد استاندارد، یک بازی کامل از ابتدا تا انتها، معمولا بین ۱ الی ۲ ساعت زمان می برد.
اگر قصد دارید بازی را در مدت زمان کمتری به اتمام برسانید، پیشنهاد ما این است که از حداکثر افراد مجاز برای شرکت در بازی استفاده کنید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که میزان تبحر و تجربه همراهان شما نیز در مدت زمان بازی تاثیرگذار است، به خصوص اینکه درجه سختی اتاق فرار های هیجانی بسیار بیشتر از دیگر ژانر های اتاق فرار است.

خرید بلیط اتاق فرار هیجانی

برای تهیه بلیط اتاق فرار هیجانی دو راه وجود دارد:

  • مراجعه حضوری به اتاق فرار: در این روش، با همانگی دوستان و همراهان خود به مرکز فروش حضوری بلیط در اتاق فرار مورد نظر خود رفته و با خرید بلیط مورد نظر خود، وارد اتاق بازی می شوید.
    مشکل اصلی این روش این است که اگر اتاق های فرار مورد نظر شما طرفداران زیادی داشته باشد، مجبور به منتظر ماندن در صف های طولانی خواهید بود. چه بسا حتی مجبور شوید تفریح و هیجانات را به روزی دیگر موکول کنید، که این اصلا چیزی نیست که هیچ کدام از ما بخواهیم. به خصوص اینکه در برخی از اوقات، قیمت رزرو اتاق فرار هیجان انگیز به صورت حضوری ممکن است مقداری بیشتر از حالت رزرو آنلاین باشد.
  • رزرو آنلاین انواع اسکیپ روم هیجانی: برای جلوگیری از تمامی مشکلات نام برده در بالا، مجموعه گیم فور فان تصمیم گرفته تا با داشتن قابلیت رزرو بازی اتاق فرار هیجانی به صورت آنلاین، کار شما همراهان همیشگی را بیشتر از همیشه راحت کرده تا بتوانید با خیال راحت و فقط با چند کلیک ساده، اتاق فرار هیجانی مورد نظر خود را تهیه و خریداری کنید.
    همچنین، برای راحتی حداکثری شما، می توانید قبل از خرید بلیط اتاق فرار مورد نظر خود در مورد سناریو و قوانین بازی مطالعاتی را داشته باشید تا از انتخاب خود بیشتر مطمئن شوید. اگر باز هم احساس می کنید که در مورد یک اتاق فرار ژانر هیجانی خاص سوالی دارید، می توانید به صفحه مخصوص آن اتاق فرار مراجعه کرده و پرسش خود را مطرح کنید.