مقالات

ترسناک ترین کتاب های جهان و آشنایی با خالق آن ها

ترسناک ترین کتاب های جهان و آشنایی با خالق آن ها

اگر به دنبال تجربه ای هیجان انگیز هستید، فیلم های ترسناکی که می توانند این کار را انجام دهند کم نیست. اما، در مورد یک کتاب ترسناک باید گفت که با افزایش تنش و احساس ترس در فرد، بازخوردی که از آن کتاب گرفته می شود بیشتر است.چه از طرفداران ژانر ترسناک باشید و چه برای اولین بار وارد این ژانر می شوید، ما در این بخش از وب سایت گیم فور فان، کتاب هایی عالی را به شما پیشنهاد می دهیم. با جست ‌وجو در فهرست پرفروش‌ ترین کتاب های ترسناک جهان که مورد علاقه بسیاری از منتقدان و خوانندگان است، لیستی را گردآوری کرده که در اختیار شما قرار می دهیم.

ترسناک ترین کتاب های جهان

در ادامه به معرفی ۵ تا از ترسناک ترین کتاب های جهان می پردازیم :

  • محدوده مرگ

این کتاب ترسناک در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. داستان این کتاب درباره دختری کم سن وسال است که بعد از مرگ غم انگیز مادرش با پدرش زندگی می کند. او با مطالعه کتاب های مختلف سعی دارد از غم و اندوه خود را رها کند و همین علاقه فردی او به کتاب ها باعث بروز ماجراهایی در داستان می شود.کتاب محدوده مرگ به عنوان یکی از بهترین کتاب های ترسناک برنده جایزه گودریز، جایزه بهترین کتاب آماوزن و جایزه Chicago public library شده است.

  • جن گیر

کتاب جن گیر از مشهورترین کتاب های ویلیام پیتر بلاتی می باشد که در سال ۱۹۷۱ آن را نوشت. این کتاب که در دسته بندی ژانر وحشت قرا میگیرد، از پرفروش ترین کتاب های زمان خودش به شمار می رود. این رمان از یک ماجرا واقعی الهام گرفته شده که در مورد کودکی ۱۴ ساله است که به همراه خانواده اش زندگی می کند. طبق نظر نویسنده روح این کودک در دهه ۱۹۴۰ تسخیر شده و والدین او سعی در یافتن پاسخی برای این مشکل دارند اما پزشکان و روانشناسان نمی توانند به حل این مسئله بپردازند.بعد از مراجعه پدر او به کلیسا متوجه می شود که شیطان دختر او را تسخیر کرده است. کشیش پیر کلسیا موجودی که بدن ریگن را به تسخیر درآورده می شناسد و سعی می کند مراسم جن گیری را خودش انجام دهد. در این مراسم پدر دخترک جان خود را از دست داده و درنهایت بدن ریگن از تسخیر نجات می یابد.

  • زن سیاه پوش

کتاب زن سیاه پوش از کتاب های ترسناکی است که گزینه ای مناسب برای خوانندگان این ژانر به حساب می‌آید. این رمان در مورد یک شبح مرموز در انگلیس که تجربه هولناک راوی این داستان است را روایت می کند. راوی این داستان پیرمردی به نام آرتور است که در شب کریسمس بعد از خاموشی چراغ ها و روایت قصه های ترسناک، ماجراهای ترسناکی را به وجود می آورد. این ماجراها طبق تجربه شخصی آرتور روایت شده که در دوران جوانی او اتفاق افتاده است. زن سیاه پوش همان شبح مرموز است که بر زندگی آرتور تاثیرات فاجعه باری گذاشته و حالا بعد از گذشت این همه سال باز هم با یادآوری آن ماجراها همچنان عذاب می کشد.این کتاب توسط محمود گودرزی در سال ۱۳۵۶ ترجمه شده و از بهترین کتاب های ترسناک آن دوران به شمار می رفته و توجه بسیای از مخاطبان را به خود جلب کرده است.

  • جعبه پرنده

کتاب جعبه پرنده در سال ۲۰۱۴ به چاپ رسیده است که فضایی پساآخرالزمانی دارد. در فضای این داستان، خارج از فضای بسته باید بینایی تان را به صفر برسانید تا اقدام به خودکشی نکنید. این کتاب درمورد موجوداتی است که اگر به آنها نگاه کنید در همان لحظه بدون هیچ فکری مرتکب خود کشی می شوید.فیلم سینمایی که بر اساس این رمان ساخته اند یکی از پرمخاطب ترین های این ژانر بوده است. پیشنهاد ما به دوستداران ادبیات داستانی به خصوص داستان هایی با این مضمون، خواندن این رمان است.

  • غریبه ای در خانه

این کتاب ترسناک که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است و ماجرای زنی را دنبال می کند که در تصادف رانندگی حافظه خود را از دست داده و اتفاقاتی در زندگی اش می افتد. این کتاب یک تریلر سریع و پر تعلیق است که ذهن خواننده را تا پایان داستان در شگفتی نگه می دارد و مخاطب قادر نیست پایان داستان را حدس بزند.از نقاط قوت این رمان می توان به شخصیت های پیچیده آن اشاره کرد.کارن شخصی دلسوز که در جریان تصادف در تلاش است حافظه خود را بازگرداند و تام شخصیتی مبهم و معیوب که انگیزه او در داستان به طور واضح مشخص نیست.به طور کلی محتوای این داستان جذاب و سرگرم کننده است که هر مخاطبی را به خود جذب می کند. اتفاقات پر پیچ و خم و جستجو در حل مشکلات مختلف، آن را به رمانی برجسته و تاثیرگذار تبدیل کرده است.

مطالعه :  هر آنچه که قبل از انتخاب اتاق فرار باید بدانید

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های ترسناک جهان پرداختیم. در این کتاب ها عمدتا از عناصر ترس، وحشت، خشونت و جنایت استفاده می شود که برای علاقه مندان بسیار جالب و هیجان انگیز است. این رمان ها می توانند تاثیر عمیقی بر ذهن خواننده بگذارند و علاوه بر ایجاد ترس و وحشت باعث تفکر در مورد مسائل فلسفی و تاثیر آن روی انسان در مواجهه با خطرات و مشکلات زندگی می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید