مقالات

اسکیپ روم برای چه افرادی ممنوع است

اسکیپ روم برای چه افرادی ممنوع است

هر روز که جلوتر می رویم، بازی های فرار ساخته شده در جهان پیشرفته تر شده و افراد بسیاری نیز با هر سن و سالی در فعالیت‌های هیجان انگیز و چالش برانگیز این بازی‌ها شرکت می‌کنند. با این حال، متاسفانه گروه‌های خاصی از افراد وجود دارند که به دلیل مشکلات فیزیکی یا روانی نمی توانند در این بازی ها شرکت کرده و از آن لذت ببرند.
در این مقاله از بخش مجلات گیم فور فان قصد داریم تا با معرفی یک سری قوانین و ممنوعه‌های اسکیپ روم برای افراد خاص، شما را در داشتن یک روز بی نقص و بی نظیر در اسکیپ روم راهنمایی کنیم.

 

برای چه افرادی اسکیپ روم ممنوع است؟

از مهم ترین افرادی که نباید در اتاق‌های فرار بازی کنند می‌توان به افرادی با شرایط زیر اشاره کرد:

زنان باردار 

از آن جایی که احتمال به خطر افتادن و یا ضربه دیدن جزئی افراد در هنگام شرکت در بازی های اتاق فرار وجود دارد، شرکت کردن زنان باردار در این بازی‌ها پیشنهاد نمی‌شود. علاوه بر این، استرس و اضطراب مرتبط با بازی ممکن است اثرات منفی بسیاری را بر سلامت مادر و جنین داشته باشد.

افراد دارای ناتوانی‌های جسمی 

​​اتاق‌های فرار اغلب به یک سری فعالیت فیزیکی مانند خزیدن یا بالا رفتن نیاز دارند که می‌تواند برای افراد دارای معلولیت جسمی ‌چالش برانگیز یا حتی غیرممکن باشد. علاوه بر این، در برخی از پازل‌ها، وجود افرادی با مهارت‌های حرکتی خوب و قدرتمند یک نیاز اساسی به حساب می آید که طبیعتا برای افراد دارای معلولیت خاص مشکل ساز خواهد بود.

افراد مبتلا به کلاستروفوبیا

اتاق‌های فرار معمولاً کوچک و محصور طراحی می‌شوند که می‌توانند حس خیلی بدی را در افراد مبتلا به کلاستروفوبیا ایجاد کنند. در برخی از افراد، ترس از به دام افتادن یا محصور شدن می‌تواند باعث حملات قلبی و سایر ناراحتی‌های روانی شود که آسیب‌های آن بعضا دائمی و غیرقابل جبران هستند.

کودکان کوچک تر از محدودیت سنی

گاهی اوقات، ماهیت و یا قوانین موجود در بازی های اتاق فرار، طوری طراحی شده اند که برای هر کودکی با هر سنی مناسب نیستند. کودکانی که خیلی کوچک هستند ممکن است نتوانند قوانین را به درستی درک کنند یا ممکن است در طول بازی بیش از حد بترسند.

افراد با مشکلات پردازش حسی

اتاق‌های فرار نیز ممکن است برای افرادی که مشکلات پردازش حسی دارند نامناسب باشد، زیرا صداهای بلند و یا علائم چشمک زن در بازی ممکن است باعث تحریک بیش از حد ذهن و ناراحتی فرد شود.

مطالعه :  بهترین بازی های ترسناک تاریخ برای کامپیوتر

افراد مبتلا به مشکلات تنفسی

اتاق‌های فرار حاوی دود، مه یا سایر ذرات معلق در هوا هستند که این امر ممکن است برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند مشکل ساز شود.

افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی

هنگامی که فردی دچار استرس و یا ترس شود، اولین و مهم ترین بخشی از بدن که دچار تنش می شود، قلب است. بنابراین، افرادی که دارای بیماری های قلبی هستند، به هیچ وجه نباید در این بازی ها شرکت کنند.

 قوانین اسکیپ روم

دستورالعمل‌های کارکنان را دنبال کنید

کارکنان آنجا هستند تا شما را راهنمایی کنند و مطمئن شوند که در امنیت و آرامش هستید. به دستورات آنها گوش دهید و قوانین را دنبال کنید.


به اتاق آسیب نزنید

شرکت کنندگان نباید به هیچ وجه به اتاق یا محتویات آن آسیب وارد کنند. این موضوع شامل سوراخ کردن دیوارها، شکستن مبلمان یا آسیب رساندن به اشیاء است.


تجهیزات الکتریکی را به حال خود رها کنید

برای داشتن یک اتاق فرار حرفه ای و هوشمند، تجهیزات الکتریی بسیاری وجود دارد. شرکت کنندگان نباید به هیچ سیم برق یا قطعه ای دست بزنند مگر اینکه به ان ها این اجازه داده شده باشد.


تا انتهای بازی در اتاق بمانید

پس از شروع بازی، شرکت کنندگان باید تا پایان بازی یا تا زمانی که به کمک کارکنان نیاز باشد در اتاق فرار بمانند.

چه کار هایی نباید داخل اسکیپ روم انجام داد

سوای از اینکه که چه سنی داشته باشید و یا اینکه چه مشکلی داشته باشید، یک سری از ممنوعیت ها در اتاق فرار وجود دارند که همه باید آن‌ها را رعایت کنند. در این بخش به بررسی یک سری از لیست کارهای ممنوعه در اسکیپ روم‌ها میپردازیم:


استفاده از نیروی بیش از حد

شرکت کنندگان نباید از نیروی بیش از حد برای باز کردن درها یا حل پازل‌ها استفاده کنند. اگر حل یک پازل یا معما غیرممکن به نظر می‌رسد، ممکن است به این دلیل باشد که هنوز تمامی ‌بخش‌های پازل را حل نکرده اید.


استفاده از ابزار خطرناک

شرکت کنندگان نباید از هیچ ابزار خطرناکی مانند چاقو یا اشیاء تیز استفاده کنند.


استعمال دخانیات 

سیگار کشیدن (یا استعمال هر نوعی از دخانیات) در اتاق فرار اکیداً ممنوع است.


نادیده گرفتن دستورالعمل‌های ایمنی 

شرکت کنندگان باید تمام دستورالعمل‌های ایمنی ارائه شده توسط کارکنان را رعایت کنند. از اصلی ترین دستورالعمل های ایمنی می توان به پوشیدن کفش مناسب و دست نزدن به هیچ گونه سیم برق اشاره کرد.


سرقت یا پنهان کردن سرنخ‌ها

سرقت یا مخفی کردن سرنخ‌ها اکیداً ممنوع است زیرا ممکن است به یک تیم نسبت به تیم دیگر برتری دهد.
توجه داشته باشید که این لیست کار‌های ممنوع در اتاق فرار، همه موارد نبوده و برای دانستن تمامی‌ قانون‌های اتاق فرار، به گیم مستر و یا لیست قوانین مربوط به آن بازی خاص نیز مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی قوانین اسکیپ روم‌ها و چند اشتباه رایج در اتاق فرار، شما را در داشتن یک تجربه ایمن و هیجان انگیز در اتاق‌های فرار بیشتر راهنمایی کنیم.
اگر هنوز هم در مورد شرکت کردن در یک اتاق فرار خاص شک دارید، بهتر است با کارکنان اتاق فرار یا یک متخصص پزشکی مشورت کنید. ایمنی و لذت همیشه باید در اولویت هر فعالیت تفریحی باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید