مقالات

معرفی و دانلود ۱۵ بازی اتاق فرار برای اندروید و آی او اس

بازی اتاق فرار برای اندروید و آی او اس

اتاق فرار، مکانیست برای تخلیه هیجانات، حل مسائل، و در حالت کلی، به چالش کشیدن انسان و تیم همراه او. اما متاسفانه در برخی از اوقات این امکان وجود دارد که افراد، بنا به دلایلی، نتوانند زمان به خصوصی را برای جمع شدن در کنار یکدیگر و رفتن به اسکیپ روم اختصاص دهند.
به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌های بازی سازی نیز تصمیم گرفته اند تا با شبیه سازی انواع بازی اتاق فرار برای آی او اس و اندروید، این میزان ترس، استرس و توانایی حل مسئله را در پشت صفحه‌های مانیتور و گوشی شبیه سازی کنند.
در این مقاله از مجموعه گیم فور فان، این بار آمده ایم تا به جای معرفی چند بازی اتاق فرار در دنیای واقعی، شما را با چندین بازی اتاق فرار برای اندروید و آی او اس آشنا کنیم تا حداقل برای چند ساعت هم که شده، بتوانید خود را به چالش بکشید.

معرفی ۱۵ بازی اتاق فرار برای اندروید و آی او اس

قبل از آن که به معرفی این بازی‌ها بپردازیم، این نکته را در نظر داشته باشید که طبیعتا بازی‌های الکترونیکی با بازی‌های فیزیکی و واقعی کاملا متفاوت بوده و ظرافت و دقت به کار رفته در طراحی این بازی‌های الکترونیکی به اندازه اسکیپ روم‌های واقعی نبوده و میزان هیجانات انتقالی آن نیز کمتر خواهد بود. با این حال بازی کردن آن‌ها چندان خالی از لطف نیست.
همچنین، با این که به طور کلی تعداد بازی اتاق فرار برای android، بیشتر از تعداد بازی اتاق فرار برای ios است، در این بخش سعی می‌کنیم به معرفی بازی‌هایی بپردازیم که در هر دو پلتفرم‌ موجود است:

The Room

این بازی شامل سه سری یک، دو و سه بوده که در هر کدام از آن‌ها، شما به عنوان یک بازیکن باید اجسام مورد نیاز را در یک اتاق پیدا کنید تا قفل پازل‌ها را باز نمایید و به مرحله بعدی بروید. قیمت این بازی بین ۰.۹۹ تا ۴.۹۹ دلار بوده و تعداد دانلود آن حدود ۵۰ میلیون است.

Adventure Escape: Asylum

برخلاف بازی بالا، در این بازی چاشنی ترس بیش از همیشه خودش را در بازی نشان داده و به مخاطب حس فرار از ترس جالبی را القا می‌کند. در این بازی شما باید با حل کردن پازل‌های مختلف با کمک خاطرات مبهمی‌ که در ذهنتان وجود دارد، از قاتلی که در بیمارستان وجود دارد فرار کنید. تعداد دانلود این بازی در گوگل پلی بیش از ۵ میلیون بار ثبت شده است.

مطالعه :  روش‌های طراحی اتاق فرار

Darkmoor Manor

: یکی از دشوارترین بازی‌های اتاق فراری بوده و برای آن باید زمان زیادی صرف کرد. تعداد دانلود این بازی بیش از ۱۰۰ هزار دانلود است.

War Escape

نظرتان در مورد اتاق فراری با تم جنگی چیست؟ در این بازی شما باید در ۱۵ لوکیشن جنگی مختلف به حل یک سری از مسائل بپردازید. تعداد دانلود این بازی بیش از ۱ میلیون بوده و قیمت آن نیز کاملا رایگان است.

۵۰ room

شامل ۵۰ بازی اتاق فرار جداگانه بوده که باید با حل معماها به آخرین اتاق یعنی اتاق پنجاه ام برسید.

Adventure Escape Mysteries

: اگر اهل ماجراجویی و کارآگاه بازی هستید، بدون شک امتحان کردن این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این بازی شامل شش سری مختلف بوده، قیمت آن کاملا رایگان است و تعداد نصب ۵ میلیون است.

Hello neighbor

نوعی بازی اتاق فرار است که توسط تکنولوژی هوش مصنوعی تولید شده و با هر بار باخت در این بازی، بازی باهوش تر می‌شود! قیمت فصل اول این بازی رایگان بوده و برای داشتن فصل‌های بعدی باید هزینه پرداخت کرد.

Escape Titanic

این بازی، با یک میلیون نقد مثبت، یکی از بهترین بازی‌ها در سبک اتاق فرار است. شما باید قبل از اینکه کشتی غرق شود، پازل‌ها را حل کنید تا از کشتی خارج شوید. تعداد دانلود این بازی بیش از ۲۰ میلیون است!!

 Forever Lost

متاسفانه این بازی اتاق فرار برای اندروید نیست و فقط برای آی او اس موجود است. در این بازی شما نقش یک گمشده را دارید که باید به حل یک سری از پازل‌ها بپردازد. قیمت سری‌های این بازی در اپ استور بین ۳.۹۹ تا ۱۱.۹۹ دلار متغیر است.

The lost city

یک بازی عالی ترکیبی از بازی‌های ماجراجویانه فرار و کلاسیک است. قیمت آن حدود ۲ دلار است.

Tiny room stories

بازی اتاق فراری بوده که همه چیز در آن کوچک تر از دیگر بازی‌ها است. این بازی را به شدت پیشنهاد می‌کنیم.

The house of DA Vinci

یک سری بازی فوق العاده با طراحی خاص بوده که در مورد کشف راز‌های خانه داوینچی است. اگر به هنر علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این بازی را امتحان کنید.

Escape room: Mystery Word

در این بازی شما در یک اتاق زندانی شده اید و وظیفه شما مشاهده تمام اشیاء درون اتاق، فکر کردن در مورد آنها و حدس زدن نحوه ی استفاده از آنها می‌باشد.

Can you Escape

مانند بازی ۵۰ اتاق است و شما با گذر از هر مرحله به مرحله بعدی می‌روید.

Escape Challenge

شامل ۱۰ اتاق فرار بوده که امتحان آن‌ها خالی از لطف نیست.

سخن پایانی

در این مقاله کامل و مفصل از مجموعه گیم فور فان سعی کردیم تا با معرفی چند بازی اتاق فرار برای اندروید و آی او اس، شما را با دنیای اتاق فرار در گوشی های هوشمند آشنا کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید