مقالات

معرفی انواع اتاق فرارها برای نوجوانان

معرفی انواع اتاق فرارها برای نوجوانان - گیم فور فان

همانطور که می‌دانیم، با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تمایل افراد به تجربه شرایط هیجان انگیز، اتاق‌های فرار در چند سال گذشته محبوبیت زیادی در بین افراد مختلف، در سن و سال های مختلف به دست آورده اند. بازی‌های موجود در هر اتاق فرار می ‌تواند افراد را با هر سنی و سالی به چالش کشیده و آن‌ها را به سمت بازی جذب کنند.
برای نوجوانان، اتاق‌ های فرار چیزی بیش از یک ماجراجویی سرگرم کننده است. این اتاق‌ها، با ارائه فرصتی منحصر به فرد برای تقویت کار گروهی و مهارت‌های حل مسئله، اوقات بی نظیری را برای آن ها می سازد. اما سوال اینجاست: آیا تمامی‌ بازی‌ های اتاق ‌های فرار برای سن و روحیات نوجوانان مناسب است؟
اگر شما نیز علاقه دارید تا در مورد مهم ترین و بهترین انواع اسکیپ روم برای نوجوانان اطلاعاتی کسب کنید، در این مقاله از وب سایت گیم فور فان (وبسایت رزرو بیلط اتاق فرار) با ما همراه شوید تا به بررسی رده سنی اتاق‌های فرار، و انواع اتاق فرار برای نوجوانان بپردازیم.

 

رده سنی اتاق فرار

یکی از متداول ترین سوالاتی که معمولا از ما پرسیده می‌شود، بحث رده سنی مناسب برای اتاق‌های فرار است. در این مورد باید گفت که هر اتاق فرار دارای رده سنی خاص خودش است و نمی‌توان یک سن خاص را برای همه اتاق ‌های فرار در نظر گرفت.
از آنجایی که سازندگان اتاق‌های فرار مایلند تا بتوانند از تمامی‌ افراد در تمامی سنین درآمد کسب کنند، آن‌ها سعی می ‌کنند تا بازی‌ های مختلفی را برای سنین مختلف طراحی کنند.
به طور مثال، برخی از بازی‌ها برای افراد بالای ۱۲ سال مناسب هستند و جنبه خانوادگی دارند، اما از سوی دیگر، برخی از بازی‌های دارای ژانر ترسناک و یا دلهره آور بوده که برای بزرگسالان مناسب است.
به طور کلی و در حالت معمول، اتاق فرار‌های موجود در ایران و جهان از حداقل سن مجاز ۱۵ شروع شده و تا سن ۶۵ سال ادامه دارد. البته اگر شما فردی مبتلا به یک بیماری قلبی و یا تنفسی خاص باشید، برای شما محدودیت‌هایی وجود دارد.

انواع اتاق فرار‌ها برای نوجوانان

در ادامه قصد داریم تا به معرفی انواع اسکیپ روم برای افراد زیر ۱۸ سال بپردازیم. به طور کلی، متداول ترین ژانر‌های اتاق فرار برای زیر ۱۸ سال شامل موارد زیر است:

اتاق فرار ماجراجویانه

اگر شما نیز به دنبال امتحان کردن تجربه های جدید هستید، بدون شک به اتاق فرار ماجراجویانه علاقه پیدا خواهید کرد. این اتاق‌ها معمولاً دارای پازل‌ها و فعالیت ها هیجان‌انگیزی هستند که بازیکنان را ملزم می‌کند تا از قدرت ذهن و مهارت‌های فیزیکی خود برای تکمیل آن استفاده کنند. تم این بازی ها معمولا شامل مواردی مانند ماجراجویی در جنگل، گنج یابی و ماموریت‌های جاسوسی می باشد. میزان هیجان این بازی‌ها طوری طراحی شده است تا بسیاری از نوجوانان این نوع بازی‌ها را به بازی‌های ترسناک (اتاق فرار ترسناک) ترجیح دهند.

مطالعه :  10 فایده اتاق فرار برای سلامتی

اتاق فرار فانتزی

 این اتاق‌ها برای نوجوانانی که تم‌های فانتزی و علمی ‌تخیلی را دوست دارند عالی است. این اتاق‌ها ممکن است دارای موجودات جادویی، تهاجمات بیگانگان و سایر عناصر خارق العاده باشند که بازیکنان را ملزم می‌کند خلاقانه فکر کنند و از تخیل خود برای فرار استفاده کنند. این اتاق‌های فرار اصلا ترسناک نبوده و حتی می ‌توانید به صورت خانوادگی آن‌ها را بازی کنید.

اتاق‌های فرار ترسناک

 همانطور که در بخش‌های بالاتر نیز اشاره کردیم، اتاق فرار‌های ترسناک اکثرا به قدری وحشت ناک هستند که فقط برای بزرگسالان طراحی شده اند(برخی از آنان حتی برای افراد بالای ۲۵ سال مناسب است!). با این حال، برخی از این بازی ها طوری طراحی شده اند که زیاد ترسناک و یا دلهره آور نیستند و بنابراین برای نوجوانان نیز مناسب هستند.

اتاق‌های فرار اسرار آمیز

 اگر به دنبال کشف رازها و یا حل معماهای پیچیده هستید، این ژانر اتاق فرار را از دست ندهید. این اتاق‌ها به گونه ‌ای طراحی شده‌اند که تفکر انتقادی و مهارت‌های حل مسئله بازیکنان را به چالش بکشند، چرا که شرکت کنندگان باید برای کشف سرنخ‌ها و حل معما در یک چارچوب زمانی مشخص تلاش کنند. در این اتاق‌های فرار مقداری استرس و دلهره وجود دارد ولی بازهم برای نوجوانان مناسب است.

رزرو اتاق فرار برای نوجوانان

اگر بعد از مطالعه این مطلب تصمیم گرفته اید تا به رزرو اتاق فرار برای نوجوانان بپردازید، خوب جایی آمده اید! شما می‌توانید با مراجعه به بخش لیست اتاق‌ فرار های گیم فور فان، به رزرو اتاق فرار مورد نظر خود برای نوجوانان، در تهران و کرج بپردازید (اتاق فرار تهران و اتاق فرار کرج). همچنین، برای هر کدام از اتاق فرار‌های ارائه شده در بخش لیست اتاق‌های فرار، یک محدودیت سنی نیز درج شده است که به شما در تصمیم گیری کمک می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی یک سری ژانر اتاق فرار برای نوجوانان، شما و نوجوان شما را در داشتن یک تجربه بی عیب و نقص بیشتر راهنمایی کنیم. جهت رزرو بلیط اتاق فرار، و یا مشاهده بازی ها، به صفحه لیست اتاق فرارها در گیم فور فان مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید