مقالات

نکات مهم در انتخاب اتاق فرار مناسب

نکات مهم در انتخاب اتاق فرار مناسب

مانند بسیاری از سرگرمی ها، فعالیت ها و رویدادها، تجربه شرکت در بازی اتاق فرار نیز، برای هر شخص متفاوت میباشد. اتاق‌ فرار روشی خلاقانه و مهیج برای وقت گذراندن با دوستان، خانواده، همکاران و گروه‌های دیگر میباشد. با این حال قبل از رزرو بلیط اتاق فرار، باید موارد مختلفی در نظر گرفته شود. اسکیپ روم های مختلف چالش های متفاوتی را برای شما ایجاد میکنند؛ بنابراین باید اتاق فراری را انتخاب کنید که حل معماها و چالش های آن برای شما و هم تیمی هایتان لذت بخش باشد. به همین منظور با توجه به یک سری نکات و ویژگی ها، باید به دنبال انتخاب بهترین اتاق فرار برای خود و دوستانتان باشید. بنابراین ما در ادامه این مطلب از گیم فور فان به بررسی نکات مهم در انتخاب اتاق فرار می پردازیم.

نکات مهم انتخاب یک اتاق فرار مناسب

برخی موارد که در نحوه انتخاب اتاق فرار کمک کننده اند، عبارتند از :

سطح دشواری اسکیپ روم

اگر تا به حال تجربه شرکت در بازی اتاق فرار را نداشته و یا گروهی متشکل از افراد کم سن و سال هستید، بهتر است برای شروع، در بازی های آسان تر با سطح دشواری کم شرکت کنید. معمولا اتاق فرار ها براساس سطح دشواری بازی به ۳ دسته زیر تقسیم می شوند :

  1. آسان
  2. متوسط
  3. سخت

برای شرکت در بازی مد نظر، ابتدا باید اطلاعات مربوط به آن را مطالعه کرده و سپس اقدام به انتخاب و خرید بلیط کنید. همچنین جهت کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید از کارکنان و مسئولین اتاق فرار نیز کمک بگیرید.(از افرادی که قبلا این بازی را تجربه کرده اند نیز میتوان کمک گرفت)

ژانر یا تم اتاق فرار

اتاق های فرار در ژانرها و سبک های مختلفی برای افراد شرکت کننده ارائه میشوند. شما نیز باید یا توجه به شناختی که از خود و روحیه خود دارید به سراغ ژانر محبوب و مناسب خود بروید.
اتاق فرار ترسناک، اتاق فرار هیجانی، اتاق فرار تخیلی، پلیسی، کمدی و …. از محبوب ترین تم های اسکیپ روم ها میباشند. با انتخاب ژانر و تم مناسب می توانید بیشترین لذت را از شرکت در این بازی ها ببرید.

مدت زمان بازی

برای هر بازی، زمانی مشخص تعیین میشود تا شرکت کنندگان در طول این زمان تعیین شده به حل معما ها و چالش ها بپردازند. به عنوان مثال در صورتی که زمان بازی برای شما کوتاه باشد، هیجان و لذت کافی را برایتان به همراه ندارد. از طرفی نیز اگر مدت زمان تعیین شده برای بازی بسیار زیاد و طولانی باشد، ممکن است دچار خستگی و یا کسالت شده و از ادامه بازی صرف نظر کنید. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب اتاق فرار، به مدت زمان بازی نیز توجه کنید. زمان تعیین شده برای انجام بازی ها از ۶۰ دقیقه شروع شده و برای برخی از اسکیپ روم ها، به ۱۸۰ دقیقه نیز میرسد.

مطالعه :  بهترین بازی های ترسناک تاریخ برای کامپیوتر

تعداد بازیکنان

تعداد بازیکنان، برای شرکت در هر بازی متفاوت است. به عنوان مثال برای برخی بازی ها به تیم های ۴ الی ۶ نفره احتیاج دارید و برای برخی دیگر به تیم های ۶ الی ۱۲ نفره. بنابراین اگر شما و هم تیمی هایشان ۵ نفر باشید، برای شرکت در بازی های ۶ الی ۱۲ نفره دچار مشکل خواهید شد.( تعداد نفرات لازم برای هر بازی بر اساس سطح دشواری بازی، مدت زمان بازی، ابعاد لوکیشن بازی و … تعیین میشود)

محل اتاق فرار

محل و منطقه ای که اتاق فرار در آن واقع شده بسیار حائز اهمیت میباشد. اگر فاصله شما تا اتاق فرار انتخابی زیاد و طولانی باشد، ممکن از در طول مسیر دچار خستگی شده و دیگر انرژی لازم برای شرکت در بازی را نداشته باشید. همچین دسترسی به وسایل نقلیه عمومی، دسترسی به سوپرمارکت،رستوران، کافه و… میتواند در انتخاب اتاق فرار تاثیر گذار باشد.

رزرو خصوصی یا عمومی

مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که آیا رزرو شما خصوصی است یا عمومی. اگر تعداد نفرات شما برای شرکت در بازی به حد نصاب نرسد، مسئولین اسکیپ روم شما را با سایر گروه‌های کوچکتر مخلوط کرده و یک گروه بزرگ تر را تشکیل می‌دهند. بسیاری از افراد علاقه ای به ترکیب شدن با گروه های دیگر نداشته و ترجیح میدهند با همان تعداد نفرات کم در بازی شرکت کنند ( در این صورت باید هزینه حداقل نفرات را پرداخت کنید. یعنی اگر ظرفیت یک اتاق فرار ۵ تا ۱۰ نفر باشد و شما تیمی ۳ نفره باشید؛ باید هزینه ۵ نفر را پرداخت کنید).

بررسی نظرات سایر شرکت کنندگان

بهتر است قبل از انتخاب اتاق فرار مورد نظرتان، نظرات و توصیه های سایر شرکت کنندگان را بررسی و مطالعه کنید. این نظرات معمولا در قسمت پایین صفحه مربوط به هر اسکیپ روم قرار دارند.

رعایت نکات سلامتی

در صورتی که دچار بیماری قلبی هستید و یا هیجان زیاد برای سلامتی شما ضرر دارد، بهتر است اتاق فرار هایی را انتخاب کنید که به سلامت جسمی شما صدمه ای وارد نکنند. در این موارد معمولا توصیه میشود که از شرکت در اسکیپ روم های ترسناک و هیجانی پرهیز کنید.

قیمت اتاق فرار

بازی های مختلف، قیمت های متنوعی دارند. بنابراین بهتر است قبل از خرید بلیط، حتما از قیمت نهایی بازی برای هر نفر اطمینان کامل حاصل کنید. معمولا افراد قیمت تعیین شده برای هر فرد را با قیمت کلی بازی اشتباه میگیرند. به عنوان مثال در یک بازی، قیمت بلیط برای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان میباشد. حال اگر تیم شما از ۵ نفر تشکیل شده باشد، هزینه ای که برای شرکت در بازی باید پرداخت کنید، ۷۵۰ هزار تومان است.

سخن پایانی

ممکن است انتخاب یک اتاق فرار مناسب برای اولین بار کمی سخت و گیج کننده باشد. در صورت انتخاب اتاق فرار نامناسب و اشتباه علاوه بر حس تجربه ای ناخوشایند، پول و زمان خود را نیز به هدر داده اید. بنابراین بهتر است قبل از هر کاری، نکات بالا را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید و سپس اقدام به خرید بلیط اتاق فرار مد نظرتان کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید