مقالات

۱۰ تا از بهترین اسکیپ روم‌های جهان

۱۰ تا از بهترین اسکیپ روم‌های جهان

بیایید قبول کنیم که پیروزی و اتمام موفقیت آمیز یک اتاق فرار دارای چنان هیجان و لذتی است که با هیچ تفریح هیجان انگیز دیگری قابل مقایسه نیست. حال، تصورش را بکنید که اگر بهترین اسکیپ روم های جهان را امتحان کنیم، چه لذتی را تجربه خواهیم کرد! با تجربه کردن بهترین اتاق فرارهای جهان، می‌توانیم این میزان هیجان را به بیشترین حد خود برسانیم و لذت حداکثری را از آن اسکیپ روم ببریم.
اگر شما نیز مثل ما در مورد این موضوع کنجکاو شده اید و قصد آشنایی با بهترین اسکیپ روم‌های جهان را دارید، ما نیز در این مطلب از مجموعه گیم فور فان دست به کار شده ایم تا با معرفی بهترین اتاق فرارهای جهان، شما را با این هیجان بی قید و شرط بیشتر آشنا کنیم.

بهترین اتاق‌های فرار در جهان

با ورود و گسترش تکنولوژی طراحی و ساخت اسکیپ روم‌ها به جای جای جهان، رفته رفته برخی از کشور‌ها تلاش کردند تا در این حوزه از دیگر کشورها پیشی بگیرند و با ساخت اتاق فرارهایی بی نقص، به پربازدیدترین اسکیپ روم های جهان تبدیل شوند. برخی از این اتاق های فرار به قدری معروف شده اند که بسیاری از توریست های کشورهای دیگر حاضر هستند با پرداخت هزینه‌های گزاف، تنها برای چند ساعت این اتاق های فرار را تجربه کنند! ۱۰ مورد از بهترین این اتاق‌های فرار که در کشور‌های مختلفی ساخته شده اند شامل موارد زیر است:

Sherlocked Escape Room

وقتی در مورد سناریوهای بازی صحبت می‌کنیم، بدون شک یکی از بهترین داستان‌های اتاق فرار، سری داستان sherlocked است. این اتاق فرار در آمستردام هلند واقع است و معمولا دارای دو سری داستان است که هر کدام از آن‌ها جذابیت خاص خود را دارند:

  • The vault: در این سری از داستان‌ها، شما نقش یک دزد را بازی می‌کنید که باید از یک سری سد‌های امنیتی عبور کند.
  • The Architect: در این جا، شما نقش یک کارآگاه را خواهید داشت که باید به یک سری راز‌های نهان داستان پی ببرد.

Escape Boats

به جرئت می‌توان گفت که یکی از بهترین اتاق فرار‌هایی که در ایرلند و یا حتی جهان وجود دارد، اتاق فرار Escape Boats است. از مهم ترین علت های مشهور بودن این اتاق فرار، میتوان به غیرمنتظره بودن داستان آن اشاره کرد. اگر قصد سفر به دوبلین ایرلند را دارید و دوست دارید در سفر خود هیجان بیشتری را تجربه کنید، شرکت در Escape Boats نیز از مواردی است که پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه از دست ندهید.

The Laboratory

و باز هم کشور هلند! این اتاق فرار نیز یکی از بهترین اتاق فرار‌های موجود در جهان بوده و حتی به گفته بسیاری از افراد می‌توان آن را به عنوان بهترین اتاق فرار در جهان معرفی کرد!

مطالعه :  آموزش ساخت اتاق فرار در خانه

Escapology

ویژگی متمایز کننده این اتاق فرار نسبت به دیگر اتاق‌های فرار، بحث تنوع بازی‌های این اسکیپ روم است. این اسکیپ روم، با سه شعبه در فلوریدا، تگزاس و شیلی، دارای ۱۱ بازی مختلف برای شما است که می‌توانید از میان آن‌ها یک یا چند مورد را انتخاب و بازی کنید.

The Basement

اگر فکر می‌کنید که انسان باهوش و دقیقی هستید، باید این اتاق فرار را تجربه کنید! اتاق فرار زیرزمین، واقع در کالیفرنیای آمریکا، دارای یکی از دشوار ترین اسکیپ روم‌های جهان بوده و می‌تواند ذهن شما را تا حد زیادی به خود درگیر کند. میزان دشواری بازی های این اتاق فرار به قدری زیاد بوده که هیچکدام از این بازی ها درجه موفقیت بیش از ۳۴ درصد را ندارند! داستان اصلی این بازی بر اساس سریال The Bachelorette ساخته شده است. شما می‌توانید اتاق‌هایی با تم زیرزمین، آسانسور، اتاق مطالعه و… را انتخاب کنید.

Caught with a zombie

اگر دوست دارید تا میزان ترس و هیجان خون خود را به بیشترین حد خود برسانید، حتما این اتاق فرار را امتحان کنید. در این اتاق فرار، نقش یک فردی را دارید که باید به حل یک سری از پازل‌ها بپردازید. در این حین، یک زامبی به دیوار اتاق متصل شده است که هر پنج دقیقه یک بار زنجیر او آزاد تر می‌شود! تصورش را بکنید! ترکیب ترس و کمبود زمان

Key Escape

: بالاخره برویم سراغ اتاق فرارهای واقع در شرق جهان! این اتاق فرار واقع در کره جنوبی بوده و دارای تنوع بسیاری از بازی‌های مختلف است. متاسفانه تنها ایراد این اسکیپ روم، عدم وجود ترجمه انگلیسی برای تمام بازی‌های آن است.

Escape Hunt

شامل اتاق فرار‌هایی است که در تمام قاره‌های جهان موجود بوده و با امتحان کردن آن در جای جای جهان، متوجه می‌شوید که داستان‌ها اتاق فرار آن در هر قاره با قاره دیگر متفاوت است و همین موضوع جذابیت خاصی به آن می‌دهد.

Mission: Escape Atlanta

. این اتاق فرار، به گفته بسیاری از افراد، جزو بهترین اتاق فرار‌های جنوب شرقی آمریکاست. تعداد بازی‌های ارائه شده توسط این شرکت دو مورد بوده که با نام‌های “هتل” و “کتابخانه” به افراد عرضه می‌شود. با این که این مورد در لیست ما در شماره دهم قرار دارد اما بدون شک هیجانی که این دو بازی دارند، به مراتب از برخی از موارد اشاره شده در لیست بهتر هستند.

Mr. X Mystery House

اتاق فراریست بی نظیر و خلاقانه در شانگهای که با بسیاری از موارد اشاره شده در بالا متفاوت است. در این اتاق فرار، سرعت عمل شما دارای تاثیر بسزایی در موفقیت شما است. همچنین، در این اتاق فرار فعالیت‌ها فیزیکی شما نیز در پیروزی شما نقش بسیاری دارد.

سخن پایانی

در این مقاله جذاب و کامل از وب سایت گیم فور فان، به بررسی ۱۰ مورد از بهترین اتاق‌های فرار در جهان پرداختیم. امیدواریم شما که خواننده این مطلب هستید نیز بتوانید حداقل یک مورد از موارد بالا تجربه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید