مقالات

۱۰ فایده اتاق فرار برای سلامتی

10 فایده اتاق فرار برای سلامتی

اتاق فرار صرفا یک تفریح زود گذر و وقت پرکن نیست! متاسفانه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این بازی، مانند بسیاری از بازی‌های دیگر، صرفا برای سپری کردن وقت ساخته شده است و هیچ فایده ای برای جسم و ذهن افراد ندارد.
در حالی که این موضوع صحت ندارد. این بازی که در تمام دنیا با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است، نه تنها جسم را به سلامتی دعوت می‌کنند، بلکه ذهن را نیز به چالش کشیده و منجر به تقویت مغز می‌گردند. از سوی دیگر نیز، مزیت اتاق فرار صرفا به سلامت و تقویت جسم فرد محدود نمی‌شود بلکه برای سلامت روحی و فکری شرکت کنندگان نیز دارای اهمیت بسیاری است.در این مطلب از گیم فور فان، قصد داریم تا با معرفی فواید اتاق فرار برای جسم و روح، شما را با این بازی جذاب و جدید بیشتر آشنا کنیم.

مزایای اتاق فرار

هرچه از مزایای بازی‌ اتاق فرار بگوئیم، باز هم در حق آن کم لطفی کرده ایم! در این بخش به بررسی لیستی از ۱۰ فایده اتاق فرار می‌ پردازیم:

 تقویت حواس

هنگامی‌که در اتاق فرار قرار دارید، در هر لحظه آماده هشدار و یا سرنخ خاصی هستید. در اتاق فرار، تمامی‌حس‌های پنجگانه انسان با یکدیگر متحد شده و آماده به خدمت هستند. اتاق فرار در افزایش و تقویت حس‌های انسان بسیارتاثیر دارد.

بهبود قدرت تصمیم گیری

بسیاری اوقات در زندگی ما انسان‌ها وجود دارد که در آن باید به سرعت تصمیم‌های مهمی‌بگیریم که در آینده ما تاثیر بسزایی دارد. با قرار گرفتن در محیط‌های پر از تنش و استرس و ترس در اسکیپ روم‌ها ذهن به مرور می‌آموزد که در شرایط پر از استرس چگونه باید یک تصمیم گیری بهینه داشته باشد.

تقویت کارگروهی

تمامی ‌موفقیت‌های برزگ انسان‌ها، مانند رفتن به کره ماه و یا کشف بسیاری از مواد و موجودات، هیچ گاه با استفاده از یک نفر و به تنهایی قابل کسب نبوده است. کارگروهی در جهان دارای اهمیت بسیاری است. از آنجایی که برنده شدن در اتاق‌های فرار فقط و فقط با کمک هماهنگی بین اعضای گروه امکان پذیر است، این بازی به تقویت کار گروهی شما کمک شایانی می‌کند.

مطالعه :  بررسی تفاوت ژانر های مختلف اسکیپ روم ها

تقویت تمرکز ذهن

در برخی از پازل‌های زنجیره ای در اسکیپ روم‌ها، شما مجبور به یادآوری بسیاری از موارد و سینگنال‌ها در سریع ترین زمان ممکن هستید که همین امر باعث افزایش تمرکز ذهن می‌شود.

افزایش آدرنالین خون

هر انسانی در زندگی خود به هیجان نیاز دارد! هیجان رکن اصلی سرزندگی و احساس رضایت در انسان است. اتاق‌های فرار دارای مقدار کنترل شده از ترس و دلهره هستند که این نیاز شما را برطرف می‌کند.

بهبود مهارت‌های ارتباطی

کارگروهی زمانی ارزش دارد که افراد بتوانند به درستی منظور خود را به دیگر هم تیمی‌های خود برسانند. برای اینکه بتوانید در اتاق فرار کار گروهی را به نتیجه خوبی برسانید، باید بتوانید با تمام افراد تیم به خوبی ارتباط برقرار کنید و با همفکری هم در نهایت نتیجه مطلوب را بدست آورید.

 تقویت مدیریت زمان

اتاق فرار جای استراحت نیست! در اتاق فرار باید بتوانید از لحظه لحظه زمان خود استفاده کنید و از آن بیشترین لذت را ببرید تا راحت تر به پیروزی نزدیک شوید.

 کنترل احساسات

انسان نباید اجازه دهد تا در سلطه احساسات باشد. از مهم ترین دلایلی که بسیاری از افراد نمی‌توانند تصمیم گیری‌های درستی داشته باشند، استرس زیاد می‌باشد. اتاق‌های فرار مکانی عالی برای کنترل استرس و دیگر احساسات است.

کسب تجربه‌های جدید

همه ما از تجربه‌های جدید و لذت بخش استقبال می‌کنیم. اتاق فرار داستانی است شبیه سازی شده از اتفاق‌هایی که تجربه آن‌ها در دنیای واقعی ممکن نبوده و یا اینکه بسیار خطرناک هستند.

 بهبود مهارت‌های حرکتی

از آنجایی که در اتاق‌های فرار فعالیت‌هایی مانند پریدن، دویدن وجود دارد، اتاق فرار باعث افزایش مهارت‌های حرکتی می‌شود. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که لزوما همه اتاق‌های فرار دارای این نوع از فعالیت‌های نیستند چرا که فضای ان‌ها محدود بوده و یا به اتاق فرار آن‌ها به صورت معمایی و پازلی است.

سخن پایانی

اتاق فرار، صرفا یک تفریح ساده نیست. در اتاق فرار، هم بسیاری از قابلیت‌ها و توانایی‌های شما و هم گروهی‌هایتان به چالش گذاشته می‌شود و هم باعث بهبود سلامت روحی و روانی شما می‌شود.امیدواریم با کمک این مقاله، شما را با فواید اتاق‌های فرار بیشتر آشنا کرده باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید