مقالات

۸ اشتباه رایج در اتاق فرار

8 اشتباه رایج در اتاق فرار

اتاق فرار یکی از مهیج ­ترین و پر استرس ­ترین بازی­های جدید به شمار می ­رود. برای موفقیت در این بازی باید به یک سری نکات توجه کرده  تا از  تکرار اشتباهات در اتاق فرار جلوگیری کنید. به عنوان مثال تقویت روحیه کار تیمی و توجه به دستورالعمل­های راهنما از بروز این اشتباهات جلوگیری می­کند. در ادامه این مطلب از مجموعه گیم فور فان شما را با برخی از این اشتباهات در اتاق فرار  آشنا می کنیم.

اشتباهات رایج در اتاق فرار قبل از شروع بازی

همانطور که میدانید برای رسیدن به موفقیت باید شروع خوبی داشته باشید. این موضوع در بازی اتاق فرار هم وجود دارد. متاسفانه خیلی از افراد قبل از شروع بازی دچار اشتباهاتی میشوند که نتیجه آن در پایان بازی مشخص میشود. بهتر است قبل از شروع بازی، یکبار سناریو بازی، قوانین و شرایط را مورد بررسی قرار دهید، با هم تیمی های خود صحبت کنید و هم چنین به اشتباهات رایج در اتاق فرار توجه کرده (استفاده از تجربه خودتان و هم تیمی ها) و از تکرار آنها جلوگیری کنید.

اشتباه در انتخاب افراد با عدم روحیه کار تیمی

یکی از مهمترین انتخاب ها در کار تیمی، داشتن افراد با روحیه بالای این کار است. از بزرگ ترین اشتباهات در اسکیپ روم عدم انتخاب افرادی با روحیه تیمی بالا به شمار می رود. به دلیل اینکه اینگونه افراد تک روی کرده و باعث شکست گروه میشوند. بنابراین افراد منتخب را از بین دوستان و کسانی که می شناسید، برگزینید.

انتخاب افراد خشن بارزترین اشتباه اتاق فرار

سناریوهای که در اتاق فرار چیده میشود با ترس، هیجان و استرس همراه است. به همین دلیل همه افراد باید بتوانند خشم خود را در موقعیت های حساس کنترل کنند. توجه به این نکته از بروز بسیاری از اشتباهات در اتاق فرار جلوگیری میکند. در غیر این صورت برخی افراد ممکن است با سایر اعضای تیم مشاجره و بحث داشته باشند. در طول این بازی باید بتوانید با کنترل خشم و اضطراب معادله ها را حل کرده و سرنخ ها را به درستی پیدا کنید. وجود افراد پرخاشگر در بازی نتیجه ای جز از دست رفتن تمرکز سایر اعضای تیم ندارد و همین امر باعث شکست گروه در بازی میشود.

عدم آگاهی با نوع بازی و معماها

در تمام طول بازی باید به خوبی معادله­ها را حل کرده تا بتوانید قفل­ها را باز کنید. به دلیل محدود بودن زمان بازی، باید با کدها، معماها و موارد مختلف در اتاق فرار آشنایی داشته باشید. ورود به بازی بدون آگاهی و اطلاعات یکی از بزرگ­ترین چالش­ها را برای شما به همراه دارد.

مطالعه :  بررسی تفاوت ژانر های مختلف اسکیپ روم ها

اشتباهات اتاق فرار حین بازی

شما باید به توصیه­های گیم مستر خود به دقت گوش کرده و به دستورالعمل های او توجه لازم را داشته باشید؛ در این صورت بازی با موفقیت به پایان می­رسد. برای جلوگیری از بروز اشتباهات مهلک در اتاق فرار عمل کردن به دستورات گیم مستر در بازی  بسیار ضروری است.

انجام کارهای ممنوعه

به عنوان مثال کارهایی مانند آسیب رساندن به وسایل در هنگام جستجوی سرنخ­ها و استفاده از تلفن همراه در حین بازی ممنوع بوده در صورت عدم توجه به این نکات، گیم مستر بازی را متوقف کرده و قطعا خاطره خوبی در ذهنتان باقی نمی­ماند.

عدم درخواست راهنمایی از مدیر بازی

هینت دهی یا درخواست راهنمایی از مدیر بازی یکی از آپشن­های اتاق فرار است که به شما در بهتر شدن روند بازی کمک می­کند. سعی داشته باشید در حین بازی از این فرصت­ها به خوبی استفاده کنید. نادیده گرفتن این آپشن در برخی موارد باعث شکست در بازی می­شود.

اشتباه در جستجوی سرنخ ها

در تمام اتاق فرارها سرنخ­هایی وجود دارد که می­تواند به شما در حل معادلات کمک کند. یکی از  اشتباهات در اتاق فرار این است که برخی افراد در کانال کولر، پشت میز یا پریز برق و سوراخ­های دیوار به دنبال سرنخ­ها می­گردند در صورتی که سرنخ ممکن است جلوی چشم باشد و شما به آن بی­توجه باشید. شما باید مسئولیت پیداکردن سرنخ­ها را به یکی از اعضای تیمتان بسپارید. همچنین به این نکته توجه کنید که سرنخ­ها معمولا لای کتاب، روی جالباسی یا جیب کت نهفته است.

انصراف قبل از اتمام بازی

این اشتباه حاصل عدم انتخاب افراد مناسب و چینش نامناسب افراد در گروه است. بر اساس قواعد اتاق فرار هر شخصی در حین بازی قصد انصراف داشته باشد، بازی به طور کامل قطع می­شود و امکان ادامه بازی وجود ندارد. این اشتباهات معمولا در همه اسکیپ روم­ها به علت عدم توانایی اعضای گروه رخ می­دهد که تجربه شکست در بازی را به همراه دارد. همچنین عدم همکاری این­گونه افراد دلیل خوبی برای شکست است. به طور مثال آن­ها حاضر نیستند که حدسیات و سرنخ­ها را با دیگر اعضای گروه درمیان بگذارند. بنابراین با پافشاری زیاد سایر افراد گروه قبل از اتمام بازی قصد ترک آن را دارند.

سخن پایانی

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک بازی پر از هیجان و ترس است که مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفته و برای عدم شکست در این بازی باید از بروز اشتباهات در اتاق فرار (که در بالا ذکر کردیم) جلوگیری کنید. انتخاب و چینش اعضای گروه با روحیه تیمی بالا و کنترل خشم به موقع از رخ دادن این اشتباهات جلوگیری کرده و در این صورت تجربه لذت یک بازی مهیج تا مدت زیادی در ذهنتان باقی می­ماند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید